Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

FAYDASIZ PİŞMANLIK

Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Beyin Cerrahisi Bölümün de yedi yıl müstahdem olarak çalışan T. EMİR ALİOĞLU, tayinini Trabzon’a yaptırır. Hastaneden ayrılırken de beyin ameliyatında kullanılan çok önemli bir cihazı çalar ve satar.
Aradan çok zaman geçmiştir ki, hastane müstahdemin 2 yaşında ki kızı Ferda dikkatsizlik sonucu evinin balkonundan aşağı düşer ve koma halinde alelacele Hacettepe Üniversitesi Hastanesine getirilir.
Yavrucuğun felç olmaktan kurtulabilmesi için, derhal ameliyata alınması gerekmektedir. Fakat kaderin tecellisine bakın ki çocuğun felç olmaktan kurtulabilmesi için beynindeki kan pıhtısının temizlenmesi gerekmektedir. Bunun için de babasının daha önce hastaneden çaldığı alete ihtiyaç vardır.
Hastanenin doktorları çaresizlik içinde:
“ Kızınızı kurtarabilirdik ama ameliyat cihazımız çalındığı için elimizden bir şey gelmiyor”. Cevabını verirler.
Baba T. EMİR ALİOĞLU utancından kıpkırmızı olur ve vicdan azabı içerisinde “ itiraf ediyorum ameliyat aletini ben çalmıştım. Şimdi size onu bulup getireceğim. Yeter ki kızım kurtulsun.”
Derhal cihazı sattığı dükkâna koşup alıp getirir. Ama iş işten geçmiştir. Cihaz yetişinceye kadar 2 yaşındaki Ferda felç olmaktan kurtulamaz.

SON EKLENENLER

Üye Girişi